To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Olga Kozieł
WOŁYŃ W PIEŚNIACH

Olga Kozieł 2018

CD - 35 zł Dodaj do koszyka

 1. Oj do końca nasza czeladź
 2. Oj do wozu koniki
 3. Korowaju z nieba
 4. Oj skrzypeczki moje
 5. Młoda Marynia świtem wstała
 6. Wygloń Marysiu szklanym okienkiem
 7. Wygloń Hanulu
 8. Siadła Hanula na posażeńku
 9. Otwórz matko okiennice
 10. U mojej mamusi biały komin widać
 11. Oj pijdu ja ponad Bugom


opis:"Wołyń w Pieśniach", to pieśni z północno-wschodniej Lubelszczyzny. Płyta jest podsumowaniem dwuletniego projektu – nagrywania pieśni, spotykania wspaniałych ludzi, słuchania niesamowitych historii... Na płycie znajdują się pieśni dawnych mieszkańców wielokulturowego, wielobarwnego Wołynia.

Wołyń w pieśniach, to projekt poświęcony muzyce, opowieściom i wspomnieniom zachowanym w pamięci przedwojennych mieszkańców województwa wołyńskiego, dziś mieszkających w powiecie chełmskim przy granicy polsko–ukraińskiej, którą naturalnie wyznacza rzeka Bug. W pieśniach – melodie, słowa i harmonie stanowią przeplatankę wpływów muzyki ukraińskiej, polskiej i żydowskiej i innych, jako że dawny Wołyń zamieszkany był przez Polaków, Ukraińców, Żydów, Niemców, Czechów, Rosjan. Mieszkańcy byli wyznań: prawosławnego, rzymskokatolickiego, mojżeszowego, ewangelickiego. Ta wielobarwność, wielokulturowość widoczna jest w muzyce, języku, zwyczajach i obrzędach.

Projekt i płyta oparte są na wynikach badań terenowych autorki projektu. Zarejestrowane na niej zostały pieśni weselne, żniwne, o miłości, doli, tęsknocie. Razem z Olgą śpiewają Anna Jurkiewicz i Julia Biczysko, a także koleżanki z zespołu "Z Lasu".


skład zespołu:Olga Kozieł - śpiew
Anna Jurkiewicz - śpiew
Julia Biczysko - śpiew

gościnnie:
zespół śpiewaczy "Z Lasu":
Ewa Grochowska, Anna Jakowska, Jagna Knittel, Karolina Podrucka