To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Kroke
EDEN

Oriente Music 1997

CD czasowo niedostępne

  1. The Night In The Garden Of Eden
  2. Russian Sher
  3. Reb Dovidls Nign
  4. Sher
  5. The Secrets Of The Life Tree
  6. Fun Tashlikh
  7. Jazz Tashlikh Kroke, traditional theme
  8. Der Ziser Bulgar/ Moldavian Medley
  9. Dafino Vino
  10. Eden

   [...]
   Zdobywając kolejne etapy edukacji muzycznej w zakresie klasyki oraz przeżywając fascynacje jazzem i muzyką progresywną, jako Kroke skoncentrowali się na grze i komponowaniu rodzimej muzyki żydowskiej. Każdy z członków zespołu w równym stopniu zaangażowany jest w proces twórczy. Używając tradycyjnych materiałów muzycznych jako fundamentu do budowy oryginalnych aranżacji i improwizacji, korzystając z wcześniejszych doświadczeń, przekazując głębię natury i ludzkich uczuć, Kroke kreuje nowe unikalne kompozycje, a także brzmienie niespotykane dotąd w muzyce żydowskiej.
   W 1993 roku grupa wydała swoją pierwszą kasetę "Kroke", przyjętą z wielkim zainteresowaniem krytyki. Zaowocowało to zaproszeniami do udziału w wielu festiwalach i koncertach, skoncentrowaniem się na doskonaleniu techniki, a poprzez studiowanie ksiąg - pogłębianiu wiedzy o tradycji i filozofii Narodu Żydowskiego.
   Mistyczna atmosfera krakowskiej, żydowskiej dzielnicy Kazimierz, jej niezachwiana dostojność szcześćsetletniej tradycji, refleksje nad cierpieniami przeszłości, teraźniejszości, nadzieja i wiara w Człowieka, jak i wspólna praca, znalazły swój wyraz w albumie "Trio" wydanym w 1996 roku w Berlinie. Muzyka z tego albumu otrzymała wiele pochwał zarówno ze strony publiczności, jak i krytyków w Polsce i w krajach całego świata.
   Prezentowany Państwu album "Eden" jest kolejnym etapem przemyśleń i działalności twórczej "Kroke".
         Daniel Gerson

skład zespołu:
Tomasz Kukurba - altówka, skrzypce, wokal
Jerzy Bawoł - akordeon
Tomasz Lato - kontrabas

gościnnie:
Marian Lato - klarnet (2 i 10)
Dariusz Grela - fortepian (7)
Dariusz Kempny - klikanie (7)