To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Kroke
SEVENTH TRIP

Oriente Music 2007

CD czasowo niedostępne

  1. Awakening
  2. Papillon
  3. Canon
  4. Eddie
  5. River of Shadows
  6. Dance of the Snowflake
  7. Journey
  8. Io
  9. Tomorrow for a While
  10. Seventh Trip

   Podobno w małżeństwie siódemka zapowiada kryzys - ale na szczęście to, co czasem sprawdza się w małżeństwie, niekoniecznie musi sprawdzać się w muzyce. Kroke nie wpadło w żaden kryzys, a siódma płyta zespołu udowadnia, że w ich małżeństwie z muzyką wciąż jest wiele prawdziwej namiętności.
   To, że dynamika i emocjonalność nagrań Kroke nie ginie podczas nagrań studyjnych, obróbki technicznej czy kompresji danych, jest czymś więcej niż tylko szczegółem technicznym - to źródło do zrozumienia muzyki Kroke: mieszanki wirtuozerii, pasji, głębokich uczuć. Dlatego właśnie muzycy Kroke wciąż określają się mianem "Klezmorim" choć ich muzyka rozwinęła się i bardzo zmieniła od czasów, gdy grali muzykę bardziej zbliżoną do tradycyjnych brzmień klezmerskich.
   Te muzyczne zmiany Kroke są konsekwentne, zespół wciąż się rozwija i idzie do przodu - w awangardzie. "Seventh Trip" być może nie jest płytą, która trafi do słuchacza przy pierwszym przesłuchaniu. Więc posłuchajcie jej ponownie i posłuchajcie jej głośno. Bardzo głośno.

       Till Schumann

skład zespołu:
Tomasz Kukurba - altówka, altówka elektryczna, skrzypce, flet, śpiew, gwizd, instrumenty perkusyjne i wszelkie inne
Jerzy Bawoł - akordeon
Tomasz Lato - kontrabas, kontrabas elektryczny

gościnnie:
Tomasz Grochot - perkusja, instrumenty perkusyjne
Dariusz Grela - tysiące pomysłów