To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Maja Sikorowska & Kroke
AVRA

EMI Music Poland 2011

CD - 45 zł Dodaj do koszyka

 1. I Garsona
 2. Makria, Makria
 3. Ta Hartina
 4. Misirlou
 5. Hronia Helidonia
 6. To Fengari Kani Volta, Ego Krasi Den Epina
 7. Dimitroula Mou
 8. Antitheta Pia
 9. To Diko Mou Paploma
 10. Petaxes (Corsica)
 11. Episkeptes
 12. Tzivaeri

   Płyta "Avra" została nagrana w 2010 r. w Krakowie. Zawiera 12 utworów zaśpiewanych przez Maję Sikorowską w języku greckim. W każdym kraju powstają pieśni piękne, pieśni mądre, dotyczące różnych regionów i różnych środowisk. Pietyzm Greków dla tradycji pozwala by przebojami zostawały zarówno melodie ludowe, jak te z nurtu rebetiko czyli folkloru miejskiego i te wreszcie pisane przez współczesnych zawodowych autorów.
   Maja Sikorowska penetruje owe klimaty od dziecka znając język grecki tak samo jak polski, będąc na dodatek przygotowanym muzykiem (matura w klasie fortepianu). Krakowski zespół Kroke to nie tylko świetni wirtuozi, to przede wszystkim ludzie szukający w muzyce nowych wyzwań, a grecki materiał z jego melizmatami i nieparzystymi rytmami takim wyzwaniem właśnie jest.
   Powstała płyta niezwykła, energetyczna i liryczna zarazem każąca ponieść się przebojowej frazie lub zasłuchać w nostalgiczną kantylenę. Nie znajdziecie w niej śladu komercji ani koniunktury, bowiem powstała w wyniku eksplozji identycznych marzeń artystów. Przejmujący głos Mai, oraz misterne dźwięki altówki, akordeonu, kontrabasu i instrumentów perkusyjnych przeniosą was do świata, który was zaczaruje. Otoczy was swoją tytułową aurą.

skład zespołu:
Maja Sikorowska - śpiew

KROKE:
Tomasz Kukurba - altówka, śpiew, instrumenty perkusyjne, flet, skrzypce
Jerzy Bawoł - akordeon
Tomasz Lato - kontrabas

gościnnie:
Sławomir Berny - perkusja, instrumenty perkusyjne