To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Bałkański Prawosławny Sylwester 'U Bazyla'


Balkan Sevdah, Bałkański Prawosławny Sylwester 'U Bazyla' (10 stycznia, Poznań)
zespół BALKAN SEVDAH

Bałkański Sylwester 'U Bazyla'


sobota
10 stycznia 2015 r.
godz. 20:00


Poznań
U Bazyla
ul. św. Wojciech 28

bilety: 20 zł

Stary kalendarz juliański daje okazję do ponownego świętowania nadejścia Nowego Roku. Tym razem w bałkańskim stylu. Będzie hucznie! Muzyka na żywo do pierwszej w nocy, balkan party do rana, korowody, rakija, bałkańska kuchnia, konkursy z nagrodami i inne atrakcje!

Muzycznym gospodarzem wieczoru będzie grupa BALKAN SEVDAH

Spotkaliśmy się, żeby podzielić się naszymi pasjami związanymi z tradycyjną muzyką Półwyspu Bałkańskiego, by wspólnie czerpać radość z odkrywania brzmień sączących się ze źródeł Driny i Wardaru, z gwaru i zadumy miasteczek ukrytych nad brzegami Naretwy i w dolinach Rodopów, Pirinu i gór Dynarskich. Do tych miejsc, pełnych egzotycznych dźwięków, intensywnych woni kwiatów, ziół i pieczonych jagniąt, wspaniałych budowli i bujnej przyrody wracamy często ciałem, a dzięki muzykowaniu, także duchem.

Aranżując i improwizując bawimy się dźwiękami. Staramy się uchwycić esencje melodii i połączyć je z własnym pojmowaniem tej niezwykle bogatej i różnorodnej tradycji. Efektem tego jest muzyka melodyjna, dynamiczna, czasem refleksyjna, momentami dzika, pełna temperamentu i nastroju charakterystycznego dla południowo-wschodniego krańca naszego kontynentu.

Balkan Sevdah to zderzenie czterech osobowości, zbiorów doświadczeń i wrażliwości. Muzyka z odległych miejsc i czasów.


Marcin Zadronecki - śpiew, tambura, instrumenty perkusyjne
Radek Polakowski - akordeon, śpiew, skrzypce
Anika Kamińska - tapan, cajon, instrumenty perkusyjne
Tomasz Stawiecki - klarnet, klarnet basowy, saksofon
Mateo - kontrabas
Będzie też coś dla zainteresowanych poznaniem tradycyjnych bałkańskich tańców!

Na imprezie będzie też Anna Trąbała, której największą fascynacją są tańce w kręgu z Grecji i Bałkanów. Do dziś udało się jej zgromadzić około 2500 tańców (!), ciągle podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w międzynarodowych warsztatach tańca w Grecji, Serbii, Macedonii, Bułgarii, Rumunii i Turcji.
Bałkańskie After Party rozkręci DJ EMPE

Zanim nastanie noc, DJ EMPE prezentuje world music w swoich radiowych audycjach w poznańskim eterze. Po zachodzie słońca wchodzi do klubów i na festiwalowe sceny aby dostarczać tam solidne dawki imprezowego worldbeatu. Specjalnie na Bałkański Sylwester szykuje już selekcję balkanbeatu, elektro tzigane, bułgarskiej czałgi, rumuńskiego manele i innych stylów z bałkańskiego kotła. Do tego wszystkiego dołoży klasyczne tematy folk i pop ubrane w klubowe szaty plus hity polskiego etno.

DJ EMPE ma na koncie imprezy w ramach największych festiwali world music w Polsce, m.in. Ethno Port Poznań, Festiwal Flamenco Duende, Folkowisko, Festiwal "Z Wiejskiego Podwórza", Rozstaje, Skrzyżowanie Kultur, gra after party po klubowych koncertach topowych polskich polskich kapel etno/folk, m.in. Dikanda, Beltaine, Bubliczki.