To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Ana Moura we Wrocławiu


Ana Moura (2 marca, Wrocław)

Ana Moura

w ramach:
Ethno Jazz Festival

poniedziałek, 2 marca 2015 r.
godz. 19:30


Wrocław
Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

bilety: 150 zł - I miejsca, 120 zł - II miejsca, 90 zł - III miejsca, 60 zł - wejściówki stojące (studenci i uczniowie)

Ana Moura to portugalska wokalistka, która jest jedną z najważniejszych współczesnych artystek fado. Choć dysponuje mocnym i przejmującym głosem to stawia przede wszystkim na intymność i kameralność. Jej aranżacje nie przytłaczają nadmiarem instrumentów (najczęściej śpiewa z towarzyszeniem gitary klasycznej), a interpretacje dalekie są od melodramatycznych wykonań Marizy.

Ana Moura zadebiutowała w 2003 roku albumem "Guarda-me a Vida na Maoî". Płyta zebrała znakomite recenzje, została świetnie przyjęta przez publiczność zarówno portugalską, jak i międzynarodową. W 2005 roku Tim Ries, stały saksofonista The Rolling Stones, zachwycony głosem Any, zaprosił ją do współtworzenia płyty w ramach The Rolling Stones Project.

Przyjaźń z gigantami rocka zaowocowała udziałem Tima Riesa w pracy nad kolejnym albumem Any. Album ukazał się w pierwszej połowie 2007 r. - płyta pokryła się podwójną platyną i stała się jednym z najpopularniejszych wydawnictw z muzyką fado w historii. Od tamtego czasu popularność artystki ciągle rośnie i od kilku lat śmiało można nazwać ją wielką międzynarodową gwiazdą fado.

Do tej pory artystka wydała 6 płyt, z których każda okazała się wielkim sukcesem"
- Guarda-me a vida na mao (2003)
- Aconteceu (2004)
- Para Além da Saudade (2007)
- Coliseu (live DVD performance from Coliseum of Lisboa) (2008)
- Leva-me aos Fados (2009)
- Desfado (2012)
Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, rezerwacje: bilety@o2.pl