To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Folkowe Granie w Starym Klasztorze


Obierek i Krzywa Grzywa na Folkowym Graniu w Starym Klasztorze (19 marca, Wrocław)

Obierek
Krzywa Grzywa


w ramach:
Ethno Jazz Festival
Folkowe Granie w Starym Klasztorze


czwartek
19 marca 2015 r.
godz. 19:30


Wrocław
Klub Muzyczny Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1

bilety: 10 zł / 15 zł (przedsprzedaż)

Klasycznie i nowocześnie - nastrojowo i tanecznie...

Obierek - powstał we Wrocławiu dwa lata temu z inicjatywy Marka Kapłona. Wykonuje muzykę potocznie nazywaną neo-folkiem.

Muzycy inspiracji szukają w polskiej muzyce ludowej oraz ogólnoświatowym folku, ale nie tylko, muzyka Obierka jest bowiem połączeniem tradycyjnego folkowego dźwięku, etnicznych rytmów oraz nowoczesnego elektronicznego brzmienia. Taka mieszanka spotyka się z żywiołowym przyjęciem publiczności na koncertach.

Zaletą zespołu jest oryginalność i wyjątkowy styl, a także fakt, że muzyka oraz teksty tworzone są przez samych muzyków zespołu.

Skład zespołu:
Monika Łojek
– wokal, instrumenty perkusyjne
Marek Kapłon – gitara akustyczna, lider zespołu
Jacek Lech – gitara basowa, kontrabas
Ireneusz Baron - instrumenty klawiszowe, djembe
Jakub Niwiński - perkusja


Obierek
Trio Krzywa Grzywa

Istniejemy od 2006 roku niezmiennie jako trio: Ewgenij Genew – akordeon i śpiew, Jacek Lech – kontrabas, Grzegorz Dąbrowski – skrzypce i śpiew. Zdążyliśmy od podszewki poznać rozliczne konteksty muzyczne tak w Polsce jak i za granicą. Graliśmy na dużych scenach w ramach festiwali czy festynów, w klubach, potańcówkach, w TV przy okazji gali towarzyszącej wyborom Miss World, różnego rodzaju bankietach i eventach, urodzinach czy w ramach konkursu II programu Polskiego Radia "Nowa Tradycja". "Rżnęliśmy" do rana na niejednym weselu. Staramy się, aby publiczność dała się porwać granym przez nas dźwiękom.

Nasza tożsamość muzyczna opiera się głównie na źródłach tradycyjnej muzyki krajów Europy Środkowej ze szczególnym uwzględnieniem Bułgarii, Grecji, Macedonii, Polski, Rumunii czy Serbii, jak i wpływów folkloru żydowskiego. Potrafimy też zaskoczyć np. barokowym tańcem francuskim, standardem jazzowym czy bułgarskim tangiem zagranym w charakterystycznym dla nas stylu.

Bułgarskie korzenie naszego akordeonisty i wieloletnie doświadczenie sprawiają, iż nieparzyste rytmy i złożone melodie bałkańskie przychodzą nam lekko i niejako "naturalnie".


Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, rezerwacje: bilety@o2.pl