To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Mayra Andrade - wielki głos Wysp Zielonego Przylądka


Mayra Andrade - wielki głos Wysp Zielonego Przylądka (23 marca, Wrocław)

Mayra Andrade

w ramach:
Ethno Jazz Festival
Marcin Kydryński prezentuje


poniedziałek
23 marca 2015 r.
godz. 20:00


Wrocław
Synagoga Pod Białym Bocianem
ul. Włodkowica 7

bilety: 180 zł – I miejsca, 135 zł – II miejsca, 90 zł – III miejsca, 60 zł – wejściówki stojące (studenci i uczniowie)

Mayra Andrade - jedna z "Czterech Muszkieterek Muzyki Kabowerdyjskiej".

Kosmopolitka, co słychać natychmiast w jej muzyce, gdzie przenika się tak wiele wątków. Urodzona w Hawanie, w rodzinie o afrykańskich korzeniach, wychowała się w Angoli, Senegalu i na Wyspach Zielonego Przylądka. Mieszka w Paryżu.

Jej zmysłowy alt w duecie "Alfama" z Pedro Moutinho jest do dziś jednym z najczęściej słyszanych głosów w radiowej Sieście Marcina Kydryńskiego.

Po debiutanckiej płycie "Navega", olśniewającej "Storia, Storia" i koncertowej "Studio 105" Mayra powraca z nowym albumem: "Lovely Difficult", gdzie śpiewa także po angielsku i francusku. Artystka do współpracy zaprosiła licznych gości (m.in. Yael Naim i Davida Donatien, Piersa Facciniego, Tété, Benjamina Biolay, Hugh Coltmana, Krystle Warren, Pascala Danae, Mario Lucio Sousę). Album, który zdaniem samej wokalistki ma być odważnym połączeniem jej dotychczasowego stylu oraz popu i elektronicznych brzmień, wyprodukował Mike Pelanconi. Singlem promującym płytę została piosenka "We used to call it love".


TELEDYSK:
Mayra Andrade - We used to call it love

Mayra Andrade 'We used to call it love'


Poza wydawnictwami płytowymi Mayra Andrade współpracowała m.in. z Charlesem Aznavourem ("Je Danse Avec L'Amour"), Chico Buarque, Lenine ("Amor, Cuidado!"), Youssou N'Dourem, Carlinhosem Brownem, Margareth de Menezes, Angélique Kidjo i Pedro Moutinho.
Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, rezerwacje: bilety@o2.pl