To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Salif Keita - złoty głos Afryki


Salif Keita - złoty głos Afryki (17 czerwca, Wrocław)

Salif Keita

w ramach:
Ethno Jazz Festival

środa
17 czerwca 2015 r.
godz. 20:30


Wrocław
Synagoga Pod Białym Bocianem
ul. Włodkowica 7

bilety: 100 zł - I miejsca, 75 zł - II miejsca, 50 zł - miejsca stojące, 35 zł - wejściówki (studenci i uczniowie)

SALIF KEITA - światowa gwiazda world music.

Jego muzyczne inspiracje sięgają rocka, bluesa, jazzu, funky, tradycyjnej muzyki zachodnioafrykańskiej, a wszystko to wyrażone poprzez niezwykle umiejętne połączenie tradycyjnego instrumentarium ze współczesnym elektronicznym brzmieniem. Koncerty Salifa Keity to prawdziwa feeria cudownych dźwięków, energetyzujących tanecznych rytmów i barw prosto z samego serca afrykańskiego kontynentu. Jego biografia jest równie fascynująca i niesamowita jak muzyka, którą tworzy.

Salif Keita przeszedł długą drogę aby spełnić swoje marzenia o byciu muzykiem. Jako albinos wywodzący się z zachodnio-afrykańskiej kultury Mandinka, borykał się z nieustającym potępieniem i wykluczeniem. W 1967 porzucił dotychczasowe życie aby zająć się karierą muzyka.

Po kilku latach grywania w klubach dołączył do Les Ambassadeurs, jednego z najważniejszych zespołów zachodniej Afryki.

Salif Keita przez wiele lat był jednym z czołowych reprezentantów ‚Golden voice of Africa’, jednocześnie stał się muzyczną inspiracją dla kolejnych afrykańskich pokoleń. Przez całe swoje muzyczne życie stara się przekazać pokój światu.

Salif swój charakterystyczny głos łączy z elementami rocka, funku i jazzu, a także z tradycyjnymi dźwiękami płynącymi z dzikich zakątków zachodniej części Afryki.

The Acoustic Tour jest odzwierciedleniem całej kariery muzycznej Salifa Keity. Jest zbiorem klasyki z jego imponującego repertuaru. Po kilku latach spędzonych na odkrywaniu nowych stylów muzycznych i mieszania jego muzyki z elektroniką, wraca dzisiaj do bardziej intymnej i akustycznej formuły. Powracając do korzeni oferuje rewelacyjną retrospektywę w całej jego karierze.

W towarzystwie czterech muzyków (gitara, kora, n’goni i instrumenty perkusyjne) Salif Keita prezentuje intymne wydarzenie i wciąga widza do samego serca nowoczesnej duszy Mandinka.
Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, rezerwacje: bilety@o2.pl