To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Zgłoszenia do Folkowego Fonogramu Roku i Fonogramu Źródeł

do 25 lutego 2019 r.



Nowa Tradycja 2019




RADIOWE KONKURSY NA NAJLEPSZE PŁYTY 2018 ROKU


Polskie Radio zaprasza artystów, wytwórnie fonograficzne, organizacje kulturalne i lokalne społeczności do wzięcia udziału w konkursach na najlepszą płytę z muzyką folkową oraz najlepszą płytę z muzyką tradycyjną 2018 roku. Laureatów Folkowego Fonogramu i Fonogramu Źródeł 2018 roku poznamy podczas 22. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja". Odbędzie się on w dniach 16-19 maja 2019 roku w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 25 lutego 2019 roku (decyduje data stempla pocztowego) pod adresem: Polskie Radio S.A., al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa – z dopiskiem: "Folkowy Fonogram Roku" lub "Fonogram Źródeł". Kontakt mailowy: nowatradycja@polskieradio.pl.




FOLKOWY FONOGRAM ROKU

Konkurs na Folkowy Fonogram Roku towarzyszy Festiwalowi "Nowa Tradycja" od 2002 roku. Zawsze cieszy się on ogromnym zainteresowaniem wielbicieli i twórców muzyki folkowej. W 2018 roku jego laureatem została Kapela Maliszów za płytę "Wiejski Dżez".



Kapela Maliszów - WIEJSKI DŻEZ

płyta WIEJSKI DŻEZ Kapeli Maliszów, Folkowy Fonogram Roku





FONOGRAM ŹRÓDEŁ

Fonogram Źródeł również wybierany jest corocznie - po raz pierwszy konkurs odbył się w 2009 roku. Jego podstawową ideą jest zmotywowanie lokalnych społeczności do przedstawiania swoich muzycznych tradycji oraz autentycznych artystów. W ubiegłym roku pierwszą nagrodę przyznano Instytutowi Sztuki Polskiej Akademii Nauk za albumy: "Polskie pieśni ludowe na Śląsku Opolskim przez Paula Schmidta w 1913 r. na fonograf zebrane" oraz "Melodie stamtąd Cz. 2". Nagrodę przyznano za udostępnienie bezcennych źródeł fonograficznych folkloru polskiego.

Nagrodą Specjalną jury konkursu uhonorowało natomiast Barbarę Kuzub-Samosiuk i Mirosława Samosiuka za trzypłytową antologię "Pieśni nie tylko święte. Tradycja muzyczna Podlasia" wydaną przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Czeremsze. Jury doceniło autorów kompilacji i wydawców za wybitny wkład w dokumentację tradycyjnej kultury śpiewaczej Podlasia.


Polskie pieśni ludowe na Śląsku Opolskim przez Paula Schmidta w 1913 r. na fonograf zebrane   Melodie stamtąd Cz. 2   Pieśni nie tylko święte. Tradycja muzyczna Podlasia