To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

DagaDana i przyjaciele na Bemowie


DagaDana i przyjaciele, Folkowo Bemowo (23 lutego, Warszawa)

DAGADANA
sobota | 23 lutego |
koncert: godz. 19:00 | bilety: 20 zł / 15 zł
warsztaty: godz. 12:00 | w ramach cyklu: FOLKOWO BEMOWO
Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201, Warszawa
DAGADANA

Znakiem firmowym DAGADANY jest, prezentowana już od ponad dziesięciu lat niezwykła, doskonała umiejętność łączenia elementów ukraińskiej i polskiej kultury muzycznej. Fakt, że liderki zespołu pochodzą właśnie z tych dwóch krajów i są zafascynowane ich korzennymi brzmieniami, to dopiero początek owej niezwykłości. Daga i Dana potrafią bowiem dialogować – nie tylko ze sobą, nie tylko wzajemnie z tradycjami swoich krajów ale i ze współczesnymi nurtami muzycznym. Z wyjątkową wrażliwością i ogromną klasą wpisując muzyczne tradycje w nowoczesny, nierzadko nowatorski, świat jazzu, elektroniki i world music W dorobku mają już pięć albumów (w tym jeden – "Maleńka", nagrodzony Fryderykiem) oraz niezliczoną ilość koncertów, niemal na wszystkich kontynentach. Na każdym koncercie DAGADANA konsekwentnie i z finezją przekracza międzykulturowe granice, umiejętnie zacierając dystans pomiędzy sceną a słuchaczami, udowodniając, że prawda i szczerość w muzyce tworzy niezwykłą, wręcz mistyczną, relację pomiędzy publicznością a muzykami.

DAGADANA obchodzi właśnie swoje 10-lecie, z tej okazji ich występ na Bemowie zamieni się w wyjątkowe, spektakularne wydarzenie. Zespół zaprosił do udziału w koncercie czworo swoich przyjaciół, tworzących znakomitą sekcję dętą (puzon, trąbka, saksofon, klarnet) i należy się spodziewać wypełnionej pozytywną energią i muzycznymi fajerwerkami niezapomnianej przygody.DagaDana, fot. Dominika Dyka, Treti Pivni
DagaDana, fot. Dominika Dyka, Treti Pivni
DAGADANA - warsztaty muzyczne (szkółka aranżerska)
sobota, 23 lutego, godz. 12:00

zapisy: formularz zapisu


Formacja DAGADANA zaprasza na niezwykłe warsztaty muzyczne. Będzie to wspólna, aktywna zabawa pokazująca "od kuchni" sposób tworzenia muzyki.

W trakcie tej, swego rodzaju "szkółki aranżerskiej" poznawać będziemy różne, przydatne dla konkretnej kompozycji dźwięki. Będziemy ich szukać w przedmiotach, które na pierwszy rzut oka nie mają nic wspólnego z muzyką. Stworzony w ten sposób dźwiękowy obraz będziemy, korzystając z indywidualnej wrażliwości i wyobraźni, zamieniać w muzykę. Muzykę łączącą swego rodzaju brzmienia "etniczne" z elementami elektroniki. Powstanie w ten sposób nowy, zespołowy utwór, który razem wykonamy na wieczornym koncercie.