To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Czeremszyna - marcowe Folkowo Bemowo


Czeremszyna, Folkowo Bemowo (16 marca, Warszawa)

CZEREMSZYNA
sobota | 16 marca |
koncert: godz. 19:00 | bilety: 20 zł / 15 zł
warsztaty: godz. 12:00 | w ramach cyklu: FOLKOWO BEMOWO
Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201, Warszawa
CZEREMSZYNA

Jeden z ciekawszych na naszej scenie folkowej zespołów, który konsekwentnie, od samego początku inspiruje się folklorem słowiańskim. Powstał w 1993 roku w Czeremsze, niewielkiej miejscowości na Podlasiu. Co jest niezwykle ważne dla ich artystycznego profilu. Podlasie to swoisty wielokulturowy tygiel. Mieszają się tu tradycje i obyczaje polskie, białoruskie, ukraińskie, tatarskie i wiele, wiele innych. Wszystko to znajduje bardzo czytelne odzwierciedlenie w artystycznych inspiracjach i repertuarze Czeremszyny. Interesująco, z ogromnym wyczuciem opracowane tradycyjne pieśni ludowe śpiewają w oryginalnych "wersjach językowych", ale trzeba pamiętać, że to pieśni znalezione tuż za rogiem, wśród przyjaciół, rodziny i znajomych.

Koncerty Czeremszyny to czysta, żywa energia płynąca ze sceny, a interpretacje pieśni odważnie sięgają daleko poza wszelki kanon. Ich muzyka sprawia wrażenie, że gra sama sobą wciągając publiczność do słuchania i do tanecznego transu.

Nie dziwi zatem znakomite przyjęcie Czeremszyny na setkach już koncertów w Polsce i niemal całej Europie. W dorobku mają 6 doskonale przyjętych, wyróżniających się także interesującą formą edytorską, albumów.Czeremszyna
Czeremszyna
CZEREMSZYNA - warsztaty wokalne
sobota, 16 marca, godz. 12:00

zapisy: formularz zapisu


Czeremszyna zaprasza wszystkich, niezależnie od wieku, na warsztaty wokalne tradycyjnych pieśni z Podlasia. Będzie to niezwykła, magiczna podróż po tej wielokulturowej krainie. Uczestnicy warsztatów będą poznawać barwne tradycje tej ziemi oraz uczyć się pieśni, które im towarzyszyły, a także charakterystycznych dla Podlasia technik śpiewu. Kilka przygotowanych na warsztatach pieśni zabrzmi, we wspólnym wykonaniu na wieczornym koncercie.