To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Ola Bilińska i Łukasz Lach - Warszawa Singera w Wawrze


BAJGELMAN / DYLAN (31 sierpnia, Warszawa Singera w Wawrze)

BAJGELMAN / DYLAN
sobota | 31 sierpnia |
koncert: godz. 19:00 | bilety: 20 zł
w ramach: WARSZAWA SINGERA
Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1a
wygraj zaproszenia, wyślij e-mail 'BAJGELMAN / DYLAN'

Mamy dla Państwa podwójne ZAPROSZENIA na koncert "BAJGELMAN / DYLAN". Aby wygrać zaproszenie, prosimy mailowo przesłać zgłoszenie. W temacie wiadomości proszę napisać "BAJGELMAN / DYLAN".

Dwuczęściowy koncert: "BAJGELMAN / DYLAN"

Niezwykły, dwuczęściowy koncert, którego bohaterami są dwaj wielcy kompozytorzy żydowskiego pochodzenia. Dzieli ich cała epoka, łączy wyjątkowy talent, pasja i poszukiwanie prawd uniwersalnych.
Dawid Bajgelman

Dawid Bajgelman to barwna i ważna postać w muzycznym świecie polskiego międzywojnia i lat wojny. Muzyk, kompozytor, dyrygent. Komponował muzykę teatralną i kabaretową, kierował wieloma orkiestrami, pisał i nagrywał popularne szlagiery, ale w pamięci pozostanie przede wszystkim jako autor przejmujących muzycznych opowieści z Czasów Zagłady – piosenek, które powstały w getcie.

Zjawiskowy projekt wypełniony kompozycjami Dawida Bajgelmana przygotowała mistrzyni w tworzeniu lirycznych nastrojów, intrygująca wokalistka
Ola Bilińska.

Towarzyszy jej kwartet znakomitych instrumentalistów:
Edyta Czerniewicz - wiolonczela
Kasia Kolbowska - harfa
Julia Ziętek - skrzypce
Sebastian Witkowski - gitara basowa i syntezatoryOla Bilińska, fot. Dariusz Gackowski
Ola Bilińska, fot. Dariusz Gackowski
Bob Dylan

Łukasz Lach, wybitny muzyk, wokalista i kompozytor, lider legendarnej łódzkiej formacji L.Stadt od zawsze był zafascynowany piosenkami wielkiego Boba Dylana.

Postrzegał go jako swojego duchowego i muzycznego przewodnika, a osobisty kontakt z Mistrzem ułożył mu sporą część artystycznego życia. Do projektu "Lach śpiewa Dylana" Łukasz wybrał piosenki, które śpiewał od zawsze, które na przestrzeni lat "zaadaptował jako własne".

I to się czuje od pierwszego dźwięku. Dylan przefiltrowany przez niezwykłą wrażliwość muzyczną Łukasza jest do bólu osobisty, momentami intymny i pełen prawdy. "Lach śpiewa Dylana" to dzieło kompletne, nieoczywiste i wyjątkowo piękne.

Łukaszowi Lachowi śpiewającemu i grającemu na pianinie i gitarze towarzyszy Adam Lewartowski na gitarze i cigarboxie.Łukasz Lach, fot. Magdalena Michalak
Łukasz Lach, fot. Magdalena Michalak