To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Bastarda - koncert już w poniedziałek, 7 października


Bastarda, Folkowo Bemowo (7 października, Warszawa)

BASTARDA
poniedziałek | 7 października |
koncert: godz. 19:00 | bilety: 10 zł
w ramach cyklu: FOLKOWO BEMOWO
Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201, Warszawa
BASTARDA

Bastarda to formacja założona przez klarnecistę, improwizatora i kompozytora Pawła Szamburskiego, grają z nim wybitni instrumentaliści - Tomasz Pokrzywiński na wiolonczeli oraz Michał Górczyński na klarnecie kontrabasowym.

Na pierwszym, wydanym przed dwoma laty, albumie muzycy podjęli wątki pieśni i motetów autorstwa Piotra Wilhelmiego z Grudziądza (1392-1480). Płyta została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez publiczność jak i krytykę. Miało to znaczący wpływ na plany Bastardy. Artyści postanowili kontynuować wyprawę w świat muzyki dawnej, dla której wehikułem jest estetyka muzyczna i wrażliwość twórców z XXI wieku.

Ich najnowszy, wydany wiosną tego roku, album "Ars Moriendi" to kompozytorskie perły wybrane z dorobku europejskich, renesansowych twórców m.in. Constanza Festy, Josquina des Presa, Guillaume’a Dufała. Niezwykła, elektryzująca muzyka, która opowiada o śmierci, kontempluje przemijanie, towarzyszy ceremonii pogrzebowej. Bastardzie udało się stworzyć dzieło wybitne i zarazem urzekająco piękne, zjawiskową podróż przez ekstremalne emocje człowieka, zawieszone między rozpaczą i nadzieją.Bastarda
Bastarda