To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Wielkopolskie inspiracje Polmuzu na Bemowie


Polmuz, Folkowo Bemowo (19 października, Warszawa)

POLMUZ
sobota | 19 października |
koncert: godz. 19:00 | bilety: 20 zł / 15 zł
warsztaty: godz. 12:00 | w ramach cyklu: FOLKOWO BEMOWO
Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201, Warszawa
POLMUZ

Formacja założona przez wybitnego saksofonistę Michała Fetlera realizuje nowoczesne, autorskie interpretacje muzyki ludowej Wielkopolski z okolic Poznania, Pleszewa i Śremu. Punktem wyjścia były archiwalne nagrania z rejestracji terenowych przeprowadzonych w latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Nagrania te potraktowane zostały jako materiał źródłowy, służący rozwijaniu narracji swobodnie improwizowanych, otwartych kompozycji.

Polmuz tworzą muzycy posługujący się na co dzień znacząco odmiennymi językami wykonawczymi, reprezentują różne temperamenty i różną artystyczną wrażliwość. Dzięki tej różnorodności mogły powstać absolutnie nieoczywiste interpretacje dawnej muzyki ludowej Wielkopolski, przetransponowane do współczesności, ale wprost odnoszące się do sposobów muzykowania przed niemal stu laty. Nawiązujące do kolektywnej, pierwotnej improwizacji z dużą dawką obrzędowego transu oraz niepokojącą narracją opierającą się o wielkopolskie motywy ludowe.

Polmuz jest laureatem I nagrody na Festiwalu Nowa Tradycja 2018 oraz zdobywcą prestiżowej Nagrody Specjalnej im. Czesława Niemena na tym samym festiwalu.Polmuz
Polmuz
POLMUZ - warsztaty swobodnej improwizacji
sobota, 19 października, godz. 12:00

zapisy: formularz zapisu


Formacja Polmuz zaprasza na niezwykłe warsztaty muzyczne, które będą miały formę integracyjnej zabawy dla dorosłych i dla dzieci. Warsztaty będą próbą przybliżenia idei swobodnej improwizacji muzycznej. Artyści nauczą jak z nieoczywistych dźwięków wydawanych przez różne, nierzadko przypadkowe instrumenty i przedmioty można stworzyć utwór muzyczny.

Stąd prośba o przyniesienie ze sobą na warsztaty jakichkolwiek instrumentów lub "przedmiotów muzycznych" np. grzechotki, gwizdki, piszczące zabawki.

Wspólnie przygotowany, improwizowany utwór zostanie zaprezentowany publiczności na wieczornym koncercie.