To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

POCZEKAY! - pieśni adwentowe w Szpilmanie


POCZEKAY! (Bastarda i pół-Księżyc) - pieśni adwentowe w Szpilmanie (14 grudnia, Warszawa)

BASTARDA i pół-KSIĘŻYC - 'POCZEKAY!'
sobota | 14 grudnia | godz. 19:00 |
bilety: do zdobycia w audycjach Radiowego Centrum Kultury Ludowej
w ramach: koncert ludowych pieśni adwentowych
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, al. Niepodległości 77/85
POCZEKAY!

W sobotę 14 grudnia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie muzycy z dwóch uznanych grup improwizatorów Bastarda Trio i Księżyc połączą swe siły, by zagrać wyjątkowy koncert "Poczekay!". W programie ludowe pieśni adwentowe w wolnej interpretacji.

"Nie rozpaczaj: jeden z łotrów został zbawiony. Nie pozwalaj sobie: jeden z łotrów został potępiony" - pisał św. Augustyn. Słowa te posłużyły za motto koncertu, dla którego muzycznym punktem wyjścia są melodie i pieśni adwentowe zarejestrowane w kilku regionach wschodniej i centralnej Polski przez księdza Bolesława Bartkowskiego i Antoniego Zołę z archiwum KUL-u oraz Remka Mazura-Hanaja z archiwum In Crudo - niezależnego wydawnictwa dedykowanego muzyce tradycyjnej.

W te adwentowe utwory postanowili wsłuchać się twórcy znani z zainteresowania zarówno muzyką tradycyjną - ludową oraz dawną, jak i muzyką współczesną - improwizowaną czy eksperymentalną: Paweł Szamburski i Mikołaj Górczyński (Cukunft, Mikołaj Trzaska Ircha Clarinet Quartet, Kwartludium), Tomasz Pokrzywiński (Arte Dei Suonatori, Academy of Ancient Music), Agata Harz, Katarzyna Smoluk-Moczydłowska i Remek Mazur-Hanaj (Księżyc, Wędrowiec, Nagrania Terenowe Snów). - Z poszukiwań tych artystów wyłania się muzyczny obraz, w którym brzmią pory roku - to opowieść nie tylko wynikająca z kontekstu teologicznego, ale też ilustrująca dźwiękowo atmosferę oczekiwania, refleksji, zamyślenia i zmieniającego się cyklu przyrody - wyjaśnia Hanna Szczęśniak z Radiowego Centrum Kultury Ludowej, pomysłodawczyni projektu.

:: Bilety do zdobycia w audycjach Radiowego Centrum Kultury Ludowej na antenie radiowej Dwójki.

:: Retransmisja koncertu na antenie radiowej Dwójki w niedzielę 15 grudnia o 18.00, a także w formie wideo na fanpage’u Radiowego Centrum Kultury Ludowej.

Wystąpią:
Paweł Szamburski - klarnet
Michał Górczyński - klarnet kontrabasowy
Tomasz Pokrzywiński - wiolonczela
Agata Harz - śpiew
Katarzyna Smoluk-Moczydłowska - śpiew
Remigiusz Mazur-Hanaj - lira korbowa, sound collagePOCZEKAY! (Bastarda i pół-Księżyc) - pieśni adwentowe w Szpilmanie (14 grudnia, Warszawa)
POCZEKAY! (Bastarda i pół-Księżyc) - pieśni adwentowe w Szpilmanie (14 grudnia, Warszawa)