To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

BUBLICZKI

   Zespół powstał w lipcu 2007 roku w Brusach na Kaszubach, na bazie muzyków z Kaszubskiego Zespołu Folklorystycznego "Krebane". Założycielem i pomysłodawcą powstania grupy jest Mateusz Czarnowski, który pod wpływem doświadczeń i praktyki z muzykami ludowymi z całego świata, namówił przyjaciół z kapeli ludowej "Krebane" do wspólnego grania. I tak powstała grupa 6 osób o różnych muzycznych charakterach ale o jednej kaszubskiej tożsamości. Nowym pomysłem było ubranie folkloru najpierw polskiego i kaszubskiego w nową, inną niż dotychczas, wschodnią stylistykę.
   Nazwę zespół zawdzięcza rosyjskiej nazwie obwarzanek. Koncertował w całej Polsce i zagranicą. Ma też za sobą nagranie na płycie pt. "Młodzi Dla Gdańska" wydanej z okazji X Zjazdu Kaszubów w 2008 r., gdzie można usłyszeć dwa utwory grupy.

   Największym wyróżnieniem był dla zespołu koncert w Radio Gdańsk, transmitowany na żywo, oraz II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej "Mikołajki Folkowe" w Lublinie w grudniu 2008 r. W lutym 2009 r. zespół został uhonorowany przez władze miasta Chojnice i powiatu chojnickiego nagrodą "Dokonanie Roku 2008" w kategorii Kultura i Nauka.
   W kwietniu 2009 r. zdobył I Nagrodę oraz Nagrodę Publiczności "Burza Braw" w konkursie XII Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja. W tym samym czasie otrzymał nominacje do nagrody Pomorska Nadzieja Artystyczna za rok 2008. Niespełna tydzień później grupa zwyciężyła w Zakopanem podczas "VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Górskiej i Folkowej".

   The group was founded in Brusy on Kashubia (northern Poland) in 2007. Before forming their own band, musicians of Bubliczki played in the Kashubian Folk Ensemble "Krebane", where they has obtained musical experiences. The initiator and leader of Bubliczki was accordion player and vocalist Mateusz Czarnowski. The idea of the group was a new approach of playing Polish and Kashubian folk music. The music of Bubliczki is a fusion of Jewish, Balkan and Gypsy sounds with Polish and especially Kashubian musical traditions.

OPAA!
  

CD nakład wyczerpany