To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

SUTARI

Sutari to siła trzech kobiecych głosów i bogatej wyobraźni muzycznej. Eksperymentują z brzmieniami, wplatając w śpiew różnorodne techniki wydobywania dźwięków, od mocnego ludowego śpiewania po miękki słowiański soul, szept lub okrzyk inspirowany ptasim zawołaniem.Dopełniają to instrumenty, niekiedy wydobyte z domowych pieleszy, jak tarka, mikser kuchenny, klucze czy wanna wypełniona wodą.

Muzyka zespołu powstaje w oparciu o ludowe pieśni polskie, litewskie a także własne kompozycje. Zachowując styl, temperament, melodykę, rytm a przede wszystkim treść tradycyjnych pieśni - bliską kobiety, inteligentną, atrakcyjną - trio wydobywa z nich współczesne elementy, brzmienia i interpretacje.

Sutari tworzą trzy artystki z pogranicza muzyki i teatru. Zespół zadebiutował w 2012 roku na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja" zdobywając II nagrodę jury i nagrodę publiczności. Wkrótce potem został ogłoszony przez dziennikarzy specjalizujących się w muzyce etno/folk/world "Najciekawszym nowym zespołem roku 2012". Zwyciężczynie 10. edycji "Battle of the Bands", konkursu organizowanego przez jedno z największych wydawnictw z muzyką świata - World Music Network. Są także autorkami entuzjastycznie odbieranego przez krytykę i publiczność muzycznego performansu "Watermelon".

TAMOJ
  

CD - 40 zł Dodaj do koszyka

SIOSTRY RZEKI
  

CD czasowo niedostępne

OSTY
  

CD czasowo niedostępne

WIANO
  

CD nakład wyczerpany
SUTARI

 News:

koncert
czas: sobota, 18 października, godz. 19:00
miejsce: Teatr Szwalnia, ul. Struga 90, Łódź
bilety: 10 zł
z cyklu: w ramach projektu Szwalnia Kultury
:: W sobotę 20 września w Szczecinie odbędzie się koncert promujący długo wyczekiwaną, pierwszą płytę zespołu Sutari zatytułowaną "Wiano". Koncert odbędzie się w klubie Hormon o godzinie 19:00.

:: Premiera radiowa płyty odbędzie się w Dwójce - Programie 2 Polskiego Radia, 19 września o godzinie 12 w magazynie "Źródła".

:: Warszawska publiczność będzie zaś miała okazję usłyszeć trio na Festiwalu Skrzyżowanie Kultur, 25.09 o godzinie 19:00, w ramach cyklu "Sounds Like Poland".

Polecamy również:

CHŁOPCY KONTRA BASIA

CHŁOPCY KONTRA BASIA - 'OJ TAK!'


ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA

ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA


KAROLINA CICHA & BART PAŁYGA

'KAROLINA CICHA & BART PAŁYGA - 'Wieloma językami'


METAMUZYKA

Maciej Filipczuk METAMUZYKA


KAPELA ZE WSI WARSZAWA

Kapela ze Wsi Warszawa 'NORD'


KWARTET JORGI

Kwartet Jorgi - MUZYKA NA TRĄBKĘ, GITARĘ I FLET


POCHWALONE

Pochwalone CZARNY WAR


SAME SUKI

Same Suki 'NIEWIERNE'


PARIS TO KYIV

Paris To Kyiv 'FRAGMENTI'


POŁUDNICE/ELEKTRONICE

POŁUDNICE/ELEKTRONICE


FOLK ROLL

Folk Roll & Nasta Niakrasava - VIR


KRIWI

Kriwi - PAST AND PRESENT


TROITSA

Troitsa - ZIMACZKA


DANIEL KAHN

Daniel Kahn - LOST CAUSES


MERCEDES PEÓN

Mercedes Peón - SIHA