To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

RAFAEL CORTÉS

   Gorące rytmy flamenco nikogo nie pozostawią obojętnym. Ognista, pełna dynamiki muzyka, hipnotyzujący taniec, pełen emocji śpiew...- spektakle poświęcone flamenco mają w sobie niesamowitą moc. Magia flamenco jest tym większa, jeśli gra je prawdziwy wirtuoz. Taki jak Rafael Cortés, uznawany za jednego z największych mistrzów tego gatunku na świecie.

   Rafael Cortés urodził się w 1973 roku od małego będąc skazany na flamenco. Jego dziadek, Octavio Cortés Maya, był jednym z najlepszych flamencosów w Andaluzji. Cortés pierwszą gitarę dostał od dziadka będąc zaledwie trzyletnim chłopcem. Rok później zaliczył sceniczny debiut, grając u boku swojego ojca na festiwalu muzycznym w Granadzie. Gdy miał 14 lat, jego nauczyciel uznał, że Rafael umie już wszystko. Od tego czasu Cortés ćwiczył sam, rozpracowując utwory Paco de Lucii. Trening uczynił mistrza - Rafael Cortés jest dziś wybitnym flamencosem, mającym za sobą współpracę z największymi gwiazdami tego gatunku muzyki takimi jak: Carles Benavent, El Cigala, El Piraña, Javier Barón, Concha Vargas, Carmen Ledesma, Jonathan Darlington, Jose de Lucía, Domingo Patricio, María Serrano, Tommy Emmanuel, Juan Cortés i wielu innych.

   Styl Rafaela Cortésa łączy w sobie pasję, ogień i melodyjne szaleństwo. W dźwiękach gitary Cortésa pobrzmiewają nuty specyficznego kolorytu Paco de Lucii, całość uzupełnia niesamowita sprawność techniczna Cortésa. Jego pełna temperamentu muzyka wzbogacona o elementy jazzu pozostaje silnie osadzona w tradycji flamenco, a koncerty są widowiskami, po których widownia długo nie może ochłonąć.

ALCAICERÍA
  

CD - 35 zł Dodaj do koszyka


Alcaicería (bulería)
Casa de los Pájaros (tangos)
Del Hoy al Ayer

Zobacz też:

IGNACIO FERNANDEZ
MICHAŁ CZACHOWSKI
  
FREDDY MARQUEZ
  
FLAMENCO CHILL