To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

MANIUCHA I KSAWERY

MANIUCHA I KSAWERY to duet, który w autorski sposób łączy jazzową improwizację z ginącymi pieśniami ukraińskiego Polesia. W swoich kompozycjach przywołują pieśni wiosenne, żniwne, weselne, miłosne, dziadowskie, kolędy i kołysanki, łącząc je w opowieści odwzorowujące cykle przyrody i ludzkiego życia. Wspólnie snują opowieści przekraczając granice czasu i gatunków muzycznych, czerpiąc z wieloletnich podróży Maniuchy do śpiewaczek z ukraińskich wsi i wspólnej muzycznej wyobraźni. Niejednokrotnie sięgają także do archiwalnych nagrań z polskich wsi tego terenu.

Maniucha Bikont i Ksawery Wójciński występowali m. in w Pardon To Tu, otrzymali pierwsze miejsce na Turnieju Muzyków Prawdziwych, organizowanym przez Filharmonię Szczecińską w kategorii Soliści Wokaliści (2015) oraz Nagrodę Specjalną im. Czesława Niemena na Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja (2016).MANIUCHA BIKONT

Wokalistka, muzyczka, antropolożka, doktorantka wydziału Artes Liberales (UW), uczestniczka badań terenowych w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i w Rosji. Członkini zespołów muzycznych i teatralnych zajmujących się muzyką tradycyjną, rytuałami, improwizacją i niekonwencjonalnymi technikami wokalnymi.

Stypendystka Funduszu Wyszehradzkiego na katedrze etnomuzykologii w Akademii Muzycznej w Kijowie u Jewgena Jefremowa (2010/2011).

Wokalistka zespołów: Dziczka, Z lasu, Niewte, Gęba. W kapeli Tęgie Chłopy śpiewa i gra na tubie. Współpracuje z Prusinowski Kompania i innymi wykonującymi muzykę tradycyjną in crudo. Współpracuje z muzykami jazzowymi i awangardowymi, jak: Ksawery Wójciński, Assaf Talmudi, Shay Tsabari, Rafael Rogiński, Ilia Saytanov.


KSAWERY WÓJCIŃSKI

Kontrabasista i kompozytor, wszechstronny muzyk o wielkiej wrażliwości na brzmienie. Nie boi się eksperymentów. Jego zainteresowania sięgają od muzyki dawnej aż po najbardziej wyrafinowaną improwizowaną muzykę współczesną. 

Współpracował z takimi muzykami jak: Charles Gayle, Uri Caine, Mikołaj Trzaska, Michael Zerang, Satoko Fuji, Nicolle Mitchell, Tim Sparks, Klaus Kugel, Ken Vandermark, Mats Gustafsson, Gaba Kulka, Robert Rasz, Wacław Zimpel, Paweł Postaremczak, Raphael Roginski, Robert Kusiołek, Krzysztof Dys, Szymon i Maurycy Wójcińscy. 

Współtworzy takie formacje jak legendarne Emergency, Hera. Koncertuje w kraju i za granicą. Jest znany również ze swych wokalnych eksperymentów, które przywodzą na myśl ducha takich artystów jak Tom Waits, Frank Zappa.OJ BOROM, BOROM
 - IMPROWIZACJE POLESKIE
DUET NA GŁOS I KONTRABAS 

CD - 40 zł Dodaj do koszyka
MANIUCHA I KSAWERY

 


:: MANIUCHA I KSAWERY: www.facebook.com/ManiuchaKsawery | www.soundcloud.com/user-647157597
:: Manager zespołu: Joanna Wiedro | tel. +48 507 942 332 | wodzirej.arte@gmail.comTeledyski:


Oj borom borom

Maniucha i Ksawery, Oj borom borom)


Oj dala mene moja matinka dala

Maniucha i Ksawery, Oj dala mene moja matinka dala


Płyty z udziałem muzyków zespołu:

seria In Crudo - TABOR W SZCZEBRZESZYNIE 2008 seria In Crudo - TYNDYRYNDY Adam Strug - ADIEU Dziczka - KOLĘDY Z PODLASIA Dziczka - TRADYCYJNE PIEŚNI Z UKRAINY Warszawa Wschodnia - ŁAWECZKA Tęgie Chłopy - DANSING

Polecamy:


seria MUZYKA ŹRÓDEŁ

seria MUZYKA ŹRÓDEŁ - Mniejszości narodowe i etniczne w Polsce I


KRAJKA

'Krajka w domu'


POŁUDNICE/ELEKTRONICE

POŁUDNICE/ELEKTRONICE


seria MUZYKA ODNALEZIONA

seria Muzyka Odnaleziona 'BIAŁORUŚ ŚPIEWY OBRZĘDOWE / ŚPIEWY KOŁCHOZÓW'


JARZĘBINA

Jarzębina NA WYGUNIE


KAPELA BRODÓW

Kapela Brodów 'MUZIKAIM'


ANIA BRODA

Ania Broda 'THOUSAND LAKES'