To jest tylko fragment strony.
kliknij tu aby wyświetlić całą stronę

Grochocki_Odorowicz & Olga Kozieł

Pieśni przejścia to przejmujące utwory o odchodzeniu z tego świata, dotykające każdego - czy to w kontekście egzystencjalnym, kulturowym czy religijnym. Utwory w bardzo wiarygodnej interpretacji na dwa, naturalnie brzmiące, ciekawe głosy i altówkę, która czasami akompaniuje wokalistom, a czasami przejmuje wiodącą rolę.

Laureaci grand prix festiwalu Nowa Tradycja z 2017 roku - Paweł Odorowicz i Paweł Grochocki - wspierani przez laureatkę festiwalu z 2019 r., Olgę Kozieł, nagrali album, który z cała pewnością będzie należał do kategorii dzieł ważnych (nie tylko w ich dyskografii).

Tomasz JanasPaweł Grochocki - zajmuje się stylem śpiewu męskiego i folklorem religijnym, obrzędami i pieśniami pogrzebowymi. Uczy się od wiejskich śpiewaków, prowadzi badania terenowe i warsztaty śpiewu. W 2017 roku jako duet Grochocki_Odorowicz zdobył Grand Prix XX Festiwalu Polskiego Radia "Nowa Tradycja".

Paweł Odorowicz - kompozytor, pierwszy polski "elektryczny" altowiolista, aranżer, producent muzyczny i reżyser nagrań. Ma w swoim dorobku ponad 40 wydawnictw CD i DVD. Współpracuje z Leszkiem Mądzikiem (Scena Plastyczna KUL) prezentując autorską, wykonywaną na żywo muzykę do spektakli plenerowych.

Olga Kozieł - śpiewaczka, pedagożka, gra na trąbce i tradycyjnych instrumentach perkusyjnych, tańczy. Od 2005 roku rozwija swoje zainteresowania związane z muzyką tradycyjną. Pomysłodawczyni i liderka projektu "Wołyń w pieśniach" poświęconego opowieściom i wspomnieniom zachowanym w pamięci przedwojennych mieszkańców województwa wołyńskiego. Członkini zespołów śpiewaczych, kapel, projektów muzycznych, kuratorka cyklu "koncerty domowe".


PIEŚNI PRZEJŚCIA
  

CD - 40 zł Dodaj do koszyka

GROCHOCKI_ODOROWICZ & OLGA KOZIEŁ 
Grochocki, Odorowicz, Kozieł - rys. Łukasz Tarkowski


:: GROCHOCKI_ODOROWICZ & OLGA KOZIEŁ:

Olga Kozieł (www) |soundcloud (Grochocki_Odorowicz) | www.facebook.com/GrochockiOdorowiczmultimedia:Pieśni Przejścia - promo mix

Pieśni Przejścia - promo mixPolecamy:


MINIMAL BLOOD

MINIMAL BLOOD. tradycyjne pieśni o kobietach i krwi


LUDOWE PIEŚNI RELIGIJNE Z PODLASIA

LUDOWE PIEŚNI RELIGIJNE Z PODLASIA cz. II


LABORATORIUM PIEŚNI

Laboratorium Pieśni 'PUSTE NOCE'


JARZĘBINA

Jarzębina NA WYGUNIE pieśni z Kocudzy


JACEK HAŁAS

Jacek Hałas 'ZEGAR BIJE'


MUZYKA ŹRODEŁ

seria Muzyka Źródeł vol. 25 'POLSKIE PIEŚNI RELIGIJNE'


ANTOLOGIA POLSKIEGO FOLKU

ANTOLOGIA POLSKIEGO FOLKU. XV LAT FESTIWALU NOWA TRADYCJA